אז מה עשינו השבוע? #46 | 10.10-16.10.21

יחד עם ארגונים רבים, יצרנו והפצנו מסמך הכולל את כל האפשרויות העומדות בפני אוכלוסיות בזנות המעוניינות לבקש חנינה וביטול רישום פלילי | צעדנו יחד עם אלפי נשים וגברים, נערים ונערות בצעדת השרמוטות בהובלת עמותת "כולן" והפעלנו דוכן של המטה באירוע | קיימנו פגישת היכרות עם צוות המרפאה הניידת החדשה בירושלים | נפגשנו עם נציגות מטרנסיות ישראל ומהצוות הפרלמנטרי של ח"כ נעמה לזימי כדי למצוא פתרונות דיור לאוכלוסיות בזנות.

תוצר חדש בעקבות פגישה משותפת שקיימנו יחד עם ארגונים רבים מהחברה האזרחית ומחלקת החנינות של בית הנשיא ומשרד המשפטים! מטרת הפגישה הייתה הנגשת הקול הקורא לאוכלוסיות בזנות להגיש בקשה למחיקת רישום פלילי או הקלה בעונש לשם עידוד יציאה ממעגל הזנות, וכתוצאה מכך, הפצנו השבוע מסמך הכולל את כל האפשרויות העומדות בפני מי שמעוניינת לבקש חנינה מרישום פלילי בגין עבירה בה הורשעה או הקלה בעונש, או לחילופין לבקש לביטול רישום פלילי משטרתי. המסמך כתוב בשפה ברורה ולא משפטית על מנת שיהיה נגיש וברור לכולםן. כל ארגוני הסיוע והשיקום לאוכלוסיות בזנות קיבלו את המסמך, ואנחנו מעודדות אותם להפיץ בקרבן.

 

צעדנו יחד עם אלפי נשים וגברים, נערים ונערות בצעדת השרמוטות בהובלת עמותת "כולן" וחילקנו עלוני מידע בדוכן של המטה באירוע המסכם. היינו שם כדי להפיץ את המסר שלנו ש"גם אם היא אישה בזנות, זו לא הזמנה לאונס" וכדי להסביר לציבור הרחב את הקשר בין תרבות האונס לבין תעשיית המין. יום לפני כן, התפרסם טור דעה מאת יהב ארז, דוברת המטה, ב"מקום הכי חם בגיהנום" המסביר את אותו הקשר.

 

קיימנו פגישת היכרות עם צוות המרפאה הניידת החדשה בירושלים. בפגישה למדנו הרבה על האתגרים היחודיים שיש בזירת הזנות בעיר, ועל הפתרונות היצירתיים שדרושים על מנת להנגיש את הסיוע למגוון האוכלוסיות.

 

נפגשנו גם עם ארגונים נוספים השבוע, כגון מכון ירושלים לצדק – בנושא שיתופי פעולה אפשריים, ובנוסף עם טרנסיות ישראל והצוות של חברת הכנסת נעמה לזימי על מנת לקדם מעני סיוע לאוכלוסיות בזנות.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!