אז מה עשינו השבוע? #45 | 3.10-9.10.21

"אחרי החגים" הגיע, ואיתו חזרנו לפעילות בכל הכוח: קיימנו פגישה עם מוקד הסיוע לפליטים ולמהגרים | נפגשנו עם הקליניקה לקידום שוויון והקליניקה הסוציאל משפטית במכללה למנהל | קיימנו מפגש של הקואליציה למאבק בזנות | אנחנו בשיא ההכנות לקראת לצעדת השרמוטות בה נשתתף בשבוע הבא

קיימנו פגישה עם צוות המוקד לפליטים ולמהגרים על מנת לקדם שיתופי פעולה בתחום מניעת הסחר בנשים. עלו מספר נושאים להמשך מעקב ורעיונות לשיתופי פעולה חדשים שנפעל לקדם בתקופה הקרובה. בנוסף, התפרסם במהלך השבוע האחרון נוהל משטרתי המסדיר את תהליך הגשת בקשות להכרה באדם כקרבן סחר שהמטה היה שותף בגיבושו. זהו צעד חשוב בהבניית תהליך זיהוי קרבנות הסחר כתהליך מודע טראומה ועיגון זכות ההשגה על החלטת המשטרה בעניין זה.

 

קיימנו פגישת התנעה לקראת שיתוף פעולה עם הקליניקה לקידום שוויון והקליניקה הסוציאל משפטית במכללה למנהל, במטרה להרחיב את מעגל הסיוע ומיצוי הזכויות לאוכלוסיות בזנות.

 

קיימנו מפגש חודשי עם השותפות שלנו בקואליציה למאבק בזנות, בה עברנו יחד הרצאה שמטרתה לתת כלים נוספים לשיתופי פעולה על פי שיטת Collective Impact – מודל פעולה לפתרון קולקטיבי עבור בעיות חברתיות מורכבות. בנוסף, דיברנו על אתגרים בעבודת ארגוני הסיוע שעדיין מחכים למענה של משרד הרווחה לקראת המפגש הבא שלנו עם נציגי המשרד.

 

עסקנו בהכנות לקראת ההשתתפות בצעדת השרמוטות 2021 בהובלת עמותת "כולן", צעדה שמטרתה לתת מסר לציבור הרחב: שום דבר הוא לא הזמנה לאונס. בתור המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות אנחנו מתכוונות לתת את הפן שלנו, לפיו "גם היותך אישה בזנות זה לא הזמנה לאונס", בתקווה שכמה שיותר א.נשים ייחשפו ויפנימו. ניפגש בכיכר אתרים בתל אביב ביום שישי ה-15/10 בשעה 9:00!

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!