אז מה עשינו השבוע? #40 | 25.7-31.7.21

פנינו לשר הבריאות בדרישה להכניס את תקציבי החלטת ממשלה 6644 לטיפול באוכלוסיות בזנות לבסיס התקציב | התחלנו לבנות תכנית עבודה לטווח ארוך עכשיו כשסוף סוף יש ממשלה | נפגשנו עם כל ארגוני הקואליציה למאבק בזנות וארגוני סיוע נוספים כדי לדבר על האתגרים והפתרונות בעבודת השיקום והסיוע לאוכלוסיות בזנות | נפגשנו עם חברי וחברות כנסת על מנת לקדם מהלכים משמעותיים למיגור הזנות והסחר בנשים בישראל

פנינו לשר הבריאות הנכנס, חבר הכנסת ניצן הורוביץ בדרישה להכניס את תקציבי החלטת ממשלה 6644 לטיפול באוכלוסיות בזנות לבסיס התקציב. חשיבותה של החלטת זו – יישום המלצות הצוות הבין-משרדי לצמצום צריכת הזנות, וחשיבות הכללת התקציב שהוקצה בה לטובת טיפול באנשים במעגל הזנות בבסיס התקציב, הן עצומות להמשך הסיוע אותו מעניקים ארגונים שעבורם תקציבים אלו הם כמו אוויר לנשימה.

 

התחלנו לבנות תכנית עבודה לטווח ארוך עכשיו כשסוף סוף יש ממשלה. כעת, כשהחוק משמש כפלטפורמה לעבודה מול הרשויות ובנוסף ישנה ממשלה מתפקדת, אפשר לתכנן ריצות למרחקים ארוכים כמו שראוי שייעשה במאבק שכזה. שמחות על ההזדמנות לעשות את התפקיד שלנו עם התנאים הנדרשים לכך.

 

נפגשנו עם כל ארגוני הקואליציה למאבק בזנות וארגוני סיוע נוספים כדי לדבר על האתגרים והפתרונות בעבודת השיקום והסיוע לאוכלוסיות בזנות. בעקבות הפנייה שלנו למשרד הרווחה מוקדם יותר החודש, הוחלט לקיים לראשונה שולחנות עגולים עם כל הארגונים הרלוונטיים על מנת למצוא יחד פתרונות מידיים לכשלים בסיוע לאוכלוסיות בזנות. יחד חברנו להכין מראש את מה שנצטרך כדי להתקדם כמה שיותר מהר במסגרת מהלך זה.

 

נפגשנו עם חברי וחברות כנסת על מנת לקדם מהלכים משמעותיים למיגור הזנות והסחר בנשים בישראל. ההיענות מצד כלל הקשת הפוליטית נותנת תנו תקווה ואנחנו נמשיך לפנות לעוד ועוד חברי וחברות כנסת על מנת לשתף פעולה ולהצטרף למאבק שלנו.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!