אז מה עשינו השבוע? #39 | 18.7-24.7.21

שלחנו מכתב ליו"ר לשכת עורכי הדין בו הבענו זעזוע עמוק מבחירת הלשכה בעו"ד שריצה מאסר בגין ביצוע מעשה מגונה באישה בזנות בעת שעבד כקצין מבחן, כדובר בכנס הלשכה | פנינו לשר הרווחה בדרישה להכניס את תקציבי החלטת הממשלה המתקצבת שיקום וטיפול לא.נשים בזנות לבסיס התקציב | הרצנו מול שוטרים בקורס סחר בבני אדם של משטרת ישראל | פגשנו את נציגת משרד החינוך בשולחן הבינמשרדי של יישום חוק איסור צריכת זנות

שלחנו מכתב ליו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, ובו הבענו זעזוע עמוק מבחירת הלשכה בעו"ד שריצה מאסר בגין ביצוע מעשה מגונה באישה בזנות, בעת שעבד כקצין מבחן, כדובר בכנס הלשכה. הקשר בין פגיעות מיניות לבין הכניסה למעגל הזנות הוא ניכר, ועל כן ראינו לנכון לנקוט עמדה אל מול גוף המייצג צדק ומשפט במדינת ישראל.

 

פנינו לשר העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, מאיר כהן, בדרישה להכניס את תקציבי החלטת הממשלה 4462 המתקצבת שיקום וטיפול לא.נשים בזנות לבסיס התקציב של המשרד בשנה הבאה. תקציבי השיקום והסיוע הם חלק בלתי נפרד מהמהלך המשולב להתמודדות עם תופעת הזנות כפי שנקבע בחוק איסור צריכת זנות ואנחנו פועלות במישורים רבים על מנת להבטיח שתקציבים חשובים אלו יתחדשו מידי שנה ויגיעו לא.נשים הזקוקים להם גם אחרי שהחלטת הממשלה תסתיים.

 

הרצנו מול שוטרים בקורס סחר בבני אדם של משטרה בישראל והבאנו את הסיפור של הזנות כפי שראוי שיכירו מי שאוכפים את החוק לאיסור צריכת זנות. אנושיות ואמפטיה- זו המטרה של המפגשים שלנו עם השוטרים. על מנת שאוכלוסיות בזנות לא תיפגענה ממגע עם גורמי אכיפת חוק, ישנו צורך ברגישות ומקצועיות שרק היכרות ישירה ולמידה לעומק של הנושא תקדם.

 

פגשנו את נציגת משרד החינוך בשולחן הבינמשרדי של יישום חוק איסור צריכת זנות לשיחה על חינוך למיניות בריאה, מניעת פגיעות מיניות ומניעת צריכת זנות. שוחחנו על הנעשה, על מה שעוד צריך להיעשות ועל האתגרים.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!