אז מה עשינו השבוע? #38 | 11.7-17.7.21

פנינו ליו"ר ועדת חוקה בבקשה לקיים פיקוח על יישום חוק איסור צריכת זנות | נפגשנו עם נציגים מטעם בית הנשיא בנושא קול קורא לחנינה לשורדות זנות | התחלנו בפרויקט "אישה אחת ביום" להנצחת נשים מרחבי העולם שנהרגו או נרצחו בהיותן במעגל הזנות | בפעם הראשונה- נקבע מועד לשולחן עגול עם כל ארגוני החברה האזרחית המסייעות לאוכלוסיות בזנות | אחרי חיפושים רבים, מצאנו את ה-אחת! עו"ד נועה רודמן תתחיל בקרוב את תפקידה כמנהלת תחום מניעת סחר בנשים

פנינו לחבר הכנסת, יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט, גלעד קריב, בבקשה לפקח על פעולות הממשלה ביישומו של חוק איסור צריכת זנות. הצגנו את תמונת המצב והצבענו על האתגרים באכיפה, שיקום והתנהלות רשות המיסים מול אוכלוסיות בזנות.

 

נפגשנו יחד עם ארגונים נוספים מהשטח ונציגים מטעם בית הנשיא ומחלקת חנינות במשרד המשפטים בנושא קול קורא לאוכלוסיות בזנות להגיש בקשה למחיקת רישום פלילי או הקלה בעונש (בעבירות שלא נגזר בגינן עונש מאסר), לשם עידוד יציאה ממעגל הזנות. התעדכנו בתמונת המצב וקיימנו חשיבה משותפת על הנגשת הקול קורא במטרה לגדיל את כמות הפניות.

 

השקנו פרויקט ברשתות הסושיאל שלנו בשם "אישה אחת ביום". בחודש הקרוב, נפרסם בכל יום את סיפורה של אחת מעשרות נשים מרחבי העולם שנהרגו או נרצחו בהיותן במעגל הזנות. סיפוריהן נמצאים באנגלית במאגר ייעודי בשם Sex Industry Kills ותרגמנו אותם על מנת להנגיש לקהל הישראלי ולהעלות מודעות לכך שזנות היא תופעה שפוגעת בא.נשים לא משנה איפה הםן נמצאים.ות ברחבי הגלובוס.

 

לאחר פנייה משותפת שלנו עם ארגוני הסיוע למשרד הרווחה בדרישה למענה מידי עבור אוכלוסיות של טרנסג'נדריות במעגל הזנות, נקבע בפעם הראשונה מפגש שולחן עגול בנושא על מנת לקדם פתרונות ישימים.

 

אחרי חיפושים רבים והתלבטויות קשות, מצאנו את ה-אחת! עו"ד נועה רודמן תתחיל בקרוב את תפקידה כמנהלת תחום מניעת סחר בנשים. נועה היא גם עובדת סוציאלית בהכשרתה ויש לה רקע בעבודה בבית המשפט הקהילתי בתל אביב. מאחלים לה בהצלחה וברוכה הבאה לצוות שלנו!

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!