אז מה עשינו השבוע? #37 | 4.7-10.7.21

נפגשנו עם צוות ועדת חוקה במטרה לעקוב אחרי יישום החוק | לאור פרסום הדו"ח השנתי של משרד החוץ האמריקאי ובו ירידת ישראל בדירוג הבינלאומי במאבק בסחר בבני אדם ולאור האכיפה הדלילה של החוק, פנינו שר לביטחון פנים לאכוף את החוק לאיסור צריכת זנות באופן שיטתי | השתתפנו בפורום "הצעד הבא" של קרן שוסטרמן בנושא זנות בישראל | התראיינו ברדיו וקראנו למשטרה לפעול לאכיפת החוק | השתתפנו ביום עיון בנושא חינוך למיניות במערכת החינוך הפורמלית

נפגשנו עם הצוות המשפטי של ועדת חוקה במטרה לעקוב אחרי יישום החוק, עידכנו אותן בתמונת המצב הנוכחית, הצבענו על כשלים ואתגרים בהיבטים השונים של יישום החוק וסיכמנו על צעדים פרקטיים להמשך.

 

השתתפנו בפורום "הצעד הבא" של קרן שוסטרמן, אשר מימנה גם מחקר מקיף בנושא צריכת זנות בישראל. ממצאיו הוצגו לראשונה באירוע, ושיקפו תמונת מצב על דפוסי חשיבה והתנהגות של צרכני זנות בישראל שישמשו אותנו בעתיד במסגרת המאבק בסחר בנשים ובזנות. בנוסף, התקיימו שולחנות עגולים בנושאים וסוגיות שונות וחשיבה משותפת של נציגים ונציגות מארגוני סיוע ושיקום.

 

השבוע התפרסם הדו"ח השנתי של משרד החוץ האמריקאי ובו ירדה ישראל לראשונה מזה עשור בדירוג הבינלאומי במאבק בסחר בבני אדם. פנינו לשר לביטחון פנים להורות על אכיפה סדירה של חוק איסור צריכת זנות. המדינה כולה חייבת להכיר בכך שאנו עומדים בפני תופעה שמחריפה מיום ליום ולא תיעלם מעצמה.

 

התראיינו ברדיו בתכנית "סדר יום" של קרן נויבך וקראנו למשטרה לפעול לאכיפת החוק באופן שיטתי ולא אגבי לצד גיוון מעני השיקום והסיוע והכנסתם לבסיס התקציב של המדינה!

 

השתתפנו ביום עיון ראשון מסוגו, בנושא חינוך למיניות במערכת החינוך הפורמלית. יום העיון התקיים בחסות אוניברסיטת בן-גוריון ואוניברסיטת בר-אילן והועלו בו סוגיות רבות בנוגע למקומם של מחנכים ומחנכות בישראל בתחום החינוך למיניות בריאה.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!