אז מה עשינו השבוע? #32 | 30.5-5.6.21

השתתפנו במושב הפתיחה בכנס של האגודה הישראלית לחקר זנות, עבודת מין וסחר במין | חגגנו הישג מרגש! בזכות המודל להליכי חדלות פירעון, אישה הנמצאת במעגל הזנות הגיעה להסדר בחובות שלה | הישג נוסף: יישום סעיף נוסף בהחלטת הממשלה 4462 לצמצום צריכת הזנות. בזכות סעיף זה, נוספו שלושה תקני עו"ס למרפאות הניידות שמסייעות לאוכלוסיות בזנות.

השתתפנו בכנס ה-3 שערכה האגודה הישראלית לחקר זנות, עבודת מין וסחר במין בנושא "זנות ותעשיית המין: בין משבר לשינוי". לקחנו חלק בפאנל הפתיחה שעסק בנושא "בין אכיפה להגנה – יחסי המשטרה עם א.נשים בזנות ועובדות מין". שיתפנו בעשייה שלנו לאורך השנים בכדי לצמצם את הסטיגמה הקשה במפגש בין השוטר בשטח לבין האישה בזנות. הצגנו את עמדתנו בנושא אכיפת החוק והשפעתו והקשבנו למגוון הדעות.

 

הישג מרגש! אישה הנמצאת במעגל הזנות (ככל הנראה הראשונה) הגיעה להסדר בהליכי חדלות פירעון בעקבות המודל הייעודי להליכי חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות שפיתחנו יחד עם משרד המשפטים בחצי שנה האחרונה. נאחל לה המון הצלחה!

 

הישג נוסף! מכוח החלטת הממשלה 4462 לצמצום צריכת הזנות שקמה לצד חקיקת החוק, נוספו החודש 3 תקנים של עו"סים למרפאות הניידות. העו"סים יתמקדו באוכלוסיה הערבית, גברים, ובקהילה הגאה.

 

המשכנו באיתור וראיונות לתפקיד מנהלת תחום מניעת סחר בנשים. מקוות שבקרוב נמצא את ה-אחת!

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!