אז מה עשינו השבוע? #29 #30 | 9-23.5.21

כמו לא מעט א.נשים, גם אנחנו חווינו ימים קשים, אזעקות, טילים, אלימות ברחובות. יצאנו באמירה ברורה-אלימות היא לא פתרון לאף בעיה. אנחנו מסרבות להיות אויבות. ותוך כדי הפרת השגרה, המשכנו בעשייה: שוחחנו עם הייעוץ המשפטי של וועדת חוקה בנושא יישום החוק, קיימנו פגישת קואליציה עם משרד המשפטים בנושא מעקב אחרי מודל הליכי חדל"פ ובחינת מעני סיוע נוספים, פנינו לנציגת משרד החינוך בצוות הבינמשרדי ליישום החוק, הגשנו פנייה לקרן חילוט עבור קורבן סחר, פנייה למס הכנסה לביטול חוב של שורדת זנות בגין 'עיסוק' בזנות.

אייקון כנסת

מעקב אחרי יישום החוק- שוחחנו עם עו"ד מהייעוץ המשפטי של וועדת חוקה בנושא יישום המהלך המשולב של חוק איסור צריכת זנות. כחלק מהחוק, משרדי הממשלה השונים נדרשים לדווח לוועדה אחת לשנה על התקדמות עבודתם בתחומים אכיפה, שיקום, חינוך והסברה. שיתפנו את נציגת הוועדה במצב בשטח והצענו נושאים לדיוני מעקב במהלך השנה הקרובה.

 

פגישת קואליציה עם משרד המשפטים בנושא מעקב אחרי מודל הליכי חדלות פירעון ובחינת פיתוח מעני סיוע נוספים- דיברנו על הטמעת המודל והקשבנו לנציגות המשרד שהציגו בפנינו מענים נוספים שלאחר התאמתם, יוכלו לסייע לאוכלוסיות בזנות.

 

פנינו לנציגת משרד החינוך בצוות הבינמשרדי ליישום החוק שאחראית על החינוך למניעת זנות. במטרה להכיר את הלומדה שנבנתה כחלק מתקציבי החלטת הממשלה ובנושאים נוספים.

 

הגשנו פנייה לפיצוי כספי עבור קורבן סחר בבני אדם לקרן החילוט הייעודית לטיפול ברכוש שחולט ובקנסות שהוטלו בתיקי סחר בבני אדם והחזקה בתנאי עבדות. אנו מקוות שהוועדה תקבל את ההחלטה הנכונה ותאשר את מלוא הפיצוים המגיעים לאותה אישה.

 

המשכנו בטיפול לביטול חוב של שורדת זנות למס הכנסה בגין עיסוק בזנות. פנינו שוב למס הכנסה בבקשה לבטל חוב של שורדת זנות בגין 'עיסוק' בזנות'. כן, מה שקראתם. גם הברור מאליו צריך להיאמר- זנות זה לא עיסוק אלא ניצול, אז למה לגבות מיסים על ניצול? נפעל עד למחיקת החוב.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!