אז מה עשינו השבוע? #27 | 25.4-1.5.21

סמינר TAIEX של האיחוד האירופי בנושא היבטים יישומיים של איסור צריכת זנות וסיוע לאוכלוסיות בזנות, סיוע והשתתפות בתחקיר של חדשות N12 בנושא ניצול קטינים לזנות, הרצאה לחניכות מכינת מבלי- עין צורים ומתנדבי עמותת אסל"י וגם מרימות לילנה דיוואיין המדהימה

השתתפנו בסמינר TAIEX של האיחוד האירופי בנושא היבטים יישומיים של איסור צריכת זנות וסיוע לאוכלוסיות בזנות. את הסמינר הובילו משרד המשפטים והוזמנו אליו ארגוני חברה אזרחית. הקשבנו לנציגים.ות ממדינות שבדיה וצפון אירלנד ששיתפו אותנו בהתמודדות בהטמעת חוק איסור צריכת זנות, באכיפה ובפיתוח מעני שיקום וסיוע. למדנו עד כמה קריטי להשקיע בשותפות בין המדינה למגזר השלישי כדי להתמודד עם האתגרים המשמעותיים בתחילת הדרך של אכיפת החוק.

 

השתתפנו בתחקיר חשוב ומעמיק שערכה העיתונאית ספיר ליפקין מאתר חדשות N12 בנושא תופעת זנות קטינים ברשת. הזמינות והנגישות של התופעה המחרידה, האכיפה המועטה של המשטרה והדרך בה משרד הרווחה בוחר להתמודד- במקום להשקיע בארגונים בעלי הניסיון והידע, בוחר ארגון חסר ניסיון מקצועי לטפל בקטינות וקטינים בזנות. בכתבה פורסמו ציטוטים מתוך הפנייה שלנו למשרד בנושא. קראו את הכתבה דרך עמודי הרשתות שלנו!

 

קיימנו הרצאות בפני חניכות מכינת "מבלי" ומתנדבי עמותת אסל"י. שוחחנו על תופעת הזנות בישראל ובעולם, ניפצנו מיתוסים, סיפרנו על התהליך שהוביל לחקיקת חוק איסור צריכת זנות והפעילות להגדלת מעני שיקום וסיוע בישראל.

 

ולפני שנסיים רוצות להרים לאישה יקרה לליבנו, ילנה דיוואיין המדהימה ומלאת הכישרון שהתראיינה בסופ"ש למגזין גלריה של הארץ וסיפרה בעוצמה ואינטליגנטיות את האמת מאחורי עולם החשפנות האכזרי וגם שיתפה במופע שהיא מעלה פרי עטיה.

 

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!