אז מה עשינו השבוע? #21 | 28.2-6.3.21

מתווה ייעודי בהליכי חדלות פירעון לאוכלוסיות בזנות- משרד המשפטים (הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי) גיבש מתווה מיוחד להליכי חדלות פירעון עבור אוכלוסיות בזנות, זאת כחלק מקידום מענים מיוחדים לשיקום וסיוע לאוכלוסיות אלו, על רקע אכיפת חוק איסור צריכת זנות בישראל.

בחודשים האחרונים קידם המשרד יחד עם המטה והקואליציה למאבק בזנות כנס להצגת המתווה והכשרה על עולם הזנות, הכנס התפרס על פני 3 ימים בשבועיים האחרונים. מטרת המתווה לאפשר לאוכלוסיות בזנות להסדיר את חובותיהן במסגרת הליך חדלות פירעון שמותאם לצרכיהן ויקל את היציאה ממעגל הזנות. במסגרת המתווה החדש יינתן דגש להקלה על הפונים, גמישות של ההליכים הבירוקרטיים, יינתן מענה מגורמי מקצוע ייעודיים שיוכשרו במיוחד לעסוק במתווה זה בין היתר באגף הממונה על הליכי חדלות פירעון ובסיוע המשפטי, ובנוסף, עובדת סוציאלית תלווה את החייבים בהליך, תוך התחשבות מרבית בנסיבות וברקע של הפונה.

בהמשך לפרסום טיוטת מדיניות רגולציה: חשיבה מחדש על מדיניות הרגולציה למניעת הטרדה מינית, פנינו למשרד המשפטים בהצעה להוסיף להגדרת "הטרדה מינית" בחוק גם הצעה למעשה זנות.

כחלק מהכשרה שנתית בנושא "סחר בבני אדם" שמקיימת משטרת ישראל קיימנו הרצאה בה סקרנו את תופעת הזנות בישראל, ניפצנו מיתוסים, הכרנו לשוטרות ולשוטרים את מפת ארגוני הסיוע והמענים הקיימים במטרה לייצר רגישות ואמפתיה במפגשים בשטח.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!