אז מה עשינו השבוע? #15 | 17-23.01.21

אייקון כנסת

עמדנו בקשר עם הצוות המקצועי של ועדת חוקה בנוגע לחובת הדיווח של משרד הרווחה ומשרד הבט"פ לפי חוק איסור צריכת זנות אשר קובע כי כל שנה בחודש ינואר ידווחו המשרדים לוועדה על פעילותם בהקשר לחוק ולסיוע לאוכלוסיות בזנות.

נפגשנו עם עמותת רטורנו – לטיפול בהתמכרויות העצמה ומניעה, המטפלת גם בגברים המכורים לצריכת זנות וגם בנשים על רצף הזנות עם בעיית התמכרות. 

 

יחד עם ארגונים רבים אחרים השתתפנו בשולחן עגול עם משרד המשפטים ובית הנשיא בנוגע למתווה החנינה המיוחד לשורדות זנות שקידמו ארגמן ושדולת הנשים. חשוב להבהיר כי גם נשים שאינן עומדות בתנאי המתווה יכולות להגיש בקשות חנינה וכי ניתן גם לפנות למשטרה בבקשה למחיקת רישום משטרתי.

 

קיבלנו מענה לבקשת חופש מידע שהגשנו למשרד הרווחה. מהנתונים שקיבלנו עולה כי במרחבי הלב ברחבי הארץ סייעו השנה ל-191 קטינות במעגל הזנות. נתון זה מעיד שהשירותים הקיימים לא מגיעים למרבית הקטינות הנמצאות על רצף הזנות.

והמשכנו כמובן בעבודה השוטפת עם שורדות זנות, ארגוני השטח, הממשלה, הכנסת והתקשורת במטרה לצמצמם את הזנות בישראל ולהיות כאן למען א.נשים במעגל הזנות.

שלכן ושלכם,
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות

עקבו אחרינו והצטרפו למאבק >>>

"עבור מי אתם מפיצים תעמולה? עבור תעשיית המין או האנשים שהתעשייה מנצלת?"

"חיבור נשים טרנסיות עם זנות זה טרנספוביה. אנחנו לא חפצים שתוכלו להשתמש בהם כדי להגן על תעשיית המין- למטרות- רווח שלכם מפני ביקורת. זנות אינה חיונית לזהות טרנסית, והתנהגות כאילו היא כן מבלבלת בין תנאי הדיכוי שלנו למה ש'טבעי'."

קרא/י עוד »
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא ארגון חברה אזרחית שאינו ממומן על ידי המדינה. כל פעילותנו מבוססת לחלוטין על תרומות מגופים פרטיים. אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לתרום כל סכום שמתאים לכם.ן על מנת לסייע לנו להמשיך בעבודתו. 
רוצים ורוצות להיות מעודכנים.ות בעשייה של המטה ובמצב החוק לאיסור צריכת זנות בישראל? 
הירשמו לניוזלטר ותהיו חלק מהמאבק!