פרויקט 119

פרויקט עד 119 – במסגרת מאבקנו למיגור תופעת הזנות והסחר בנשים בישראל, המטה למאבק בסחר בנשים מגייס מתנדבים/פעילים חברתיים אשר יפעלו לקידום התמיכה של חברי כנסת וקובעי דעת קהל בישראל בחוק איסור צריכת זנות (הפללת לקוחות).

מטרתנו היא קידום החוק בכנסת והעלאת המודעות הציבורית להיבטיה הנצלניים והקשים של תעשיית הזנות על ידי “לובינג” (=שתדלנות) אישי בהתנדבות בקרב חברי הכנסת השונים, ובקרב אנשי חברה ותרבות מובילים בישראל.

מטרת פרוייקט 119 הנה להביא לשינוי המדיניות  ביחס לזנות בישראל באמצעות העברת "חוק המאבק הלאומי בזנות" בכנסת. הצעת החוק כוללת שלושה מרכיבים :

1. איסור צריכת זנות (הידוע גם כ'הפללת לקוחות' או 'המודל הנורדי')
2. מתן סיוע ותמיכה לנשים בזנות שיאפשר להן לצאת ממעגל הזנות
3. הקמת יחידה מתאמת אשר תפעל ליישומו המוצלח של החוק ולשיתוף פעולה בין משרדי הממשלה השונים.

הצעת החוק החדשה תוגש בקרוב וותצטרף לשתי הצעות שכבר הונחו על שולחן הכנסת ומתמקדות בפן של איסור צריכת זנות. אנו מאמינות ומאמינים שעל מנת לצמצם את היקף הזנות יש להפעיל לחץ על הצרכנים אשר ממנים את תעשיית המין ואשר הביקוש מצדם יוצר את ההיצע.

במסגרת פרוייקט 119 אנו שולחות פעם בשבועיים דואר אלקטרוני בעברית ובאנגלית לכל המתנדבים והמתנדבות שלנו. במייל תקבל/י נוסח של מכתב בנושא זנות וסחר בנשים בישראל ובקשה לשלוח את המכתב לאחד או יותר מחברי וחברות הכנסת או לאחד מקובעי המדיניות בממשלה, וזאת כדי להשפיע על דעתם ולהראות להם שלציבור אכפת ממצבן של נשים בזנות ומקורבנות סחר. כמו כן נבקש ממך לכתב אותנו בעותק נסתר או גלוי על המייל שאת שולחת כדי שיהיה לנו מעקב לגבי הפניות שנשלחו במסגרת הפרוייקט.